Sleduj návody s komentářem. Upload obrázků Upload souborů War3Zone.eu Webmail Podpoř náš web a vyber si výhodu

Spatne ID plochy.Spatne ID plochy.
Sponzor VPS:

Serialbook - upozornění na nové epizody oblíbených seriálů

Tvorba webu Tvorba webu na War3Zone TV

Archiv videí z Tvorby webu pro začátečníky

Moderátor: Web poradce

Odosielanie emailu v registrácii

Příspěvekodbicebs » čtv 24. črc 2014 12:57:48

Robil som to presne podľa videa. Celá stránka mi fungovala a funguje ale keď som tam pridal registrace.php upravený pre overovanie užívateľov cez email tak po kliknutí na odkaz registrácie mi nenačíta nič iba prázdnu bielu stránku.
Kód: Vybrat vše
Pokud chceš vidět odkazy, tak se přihlaš (popř. zaregistruj)!

bicebs
Člen
Člen

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Re: Odosielanie emailu v registrácii

Příspěvekodbicebs » pát 01. srp 2014 14:46:19

Používam hosting php5.sk možno v tom bude problém? Bude tento príkaz fungovať aj na linuxe :
.

bicebs
Člen
Člen

PříspěvekodRisc » pát 01. srp 2014 17:15:40

Ahoj.
Pokusil jsem se ten kód upravit tak, aby fungoval, nicméně je možné, že jsem nějakou chybu přehlédl.
Neber to nijak zle, nicméně bych ti rád poskytl pár rad pro programování v PHP.
- Používej kódování UTF-8
- I když to moc nevadí, čísla se nedávají do uvozovek, do uvozovek se dávají pouze textové řetězce
- Když jsi v kódu vytvářel náhodný kód pomocí cyklu FOR, měl jsi tam chybu, kdy jsi samotný kód cyklu dal mezi jednoduché uvozovky místo složených (i když to asi byl spíš omyl)
- Pokud chceš pracovat s nějakou proměnnou, vždy ji nejdřív vytvoř (narážím opět na část, kdy jsi vytvářel náhodný kód a pomocí výrazu .= jsi do proměnné $hash postupně přidával znaky, i když proměnná nebyla vytvořena, tudíž se znaky neměly kam přidávat)
- Proměnné od uživatele (v tomhle případě pole $_POST) vždy ošetři funkcí mysql_real_escape_string(), jinak tam budeš mít velkou bezpečnostní díru (viz. MySQL injection)

Ještě dodám, že to, že se ti ukázala bílá stránka, je zapříčiněno faktem, že máš na hostingu v nastavení PHP vyplou možnost display_errors, která zabrání výpisu chyb, tudíž scriptu nezbývá nic jiného než zobrazit prázdnou stránku. Nevím, jak to je na PHP5.sk, ale zkus se podívat, jestli se tato možnost nedá raději zapnout (pokud tedy nechceš tento hosting používat pro ostrý provoz, v tomhle případě musí být tato možnost VŽDY vyplá).

Obrázek
Risc
Fanatik
Fanatik

Příspěvekodbicebs » pát 01. srp 2014 17:54:58

Ďakujem. Teraz mi to funguje až na odosielanie emailov. A nechcem sa vyhovárať na chyby ale pre istotu som postupoval presne podľa videa tvorba webu.

bicebs
Člen
Člen

PříspěvekodRisc » pát 01. srp 2014 18:40:49

Ahoj.
Trošičku jsem ten script přepsal a můžu ti s naprostou jistotou říct, že se z něj E-Mail odesílá korektně (odzkoušel jsem na to na svém lokálním serveru). Takže v případě neúspěchu je chyba na straně hostingu.

Mimochodem, pokud budeš někdy ještě využívat tento script pro odesílání E-Mailu, nezapomeň dát na začátek dokumentu PHP funkci mb_internal_encoding("UTF-8"), čímž nařídíš PHP, aby používal vnitřně kódování UTF-8. Bez toho by se ti v E-Mailu místo diakritiky objevily dost divný znaky. :D

Funkční kód:

Obrázek
Risc
Fanatik
Fanatik

Příspěvekodbicebs » pát 01. srp 2014 20:30:50

Stále to neide ale už viem kde je problém. Na php5.sk sa na odosielanie mailov používa funkcia mail().
http://www.php5.sk/index/faq/#9

bicebs
Člen
Člen

PříspěvekodRisc » pát 01. srp 2014 20:47:26

Tak jednoduše nahraď funkci mb_send_mail() jen mail() - má stejné parametry...V aktuální situaci je to velmi jednoduché. Pokud nevíš, co máš dělat, jednoduše si najdi ve scriptu frázi "mb_send_mail" a nahraď ji frází "mail". I když si opravdu nemyslím, že je to tím, protože mb_send_mail() je stejné jako mail(), jen je trochu "tolerantnější" vůči UTF-8 kódování. Víc už ti opravdu nemůžu pomoct, protože ten script zkrátka a jasně funguje, případný další chyby jsou na straně hostingu. :D
Uvidíš, že kdybys to zkusil třeba na Endoře, nebudeš mít žádný problém (ani s funkcí mb_send_mail() - Mluvím z vlastní zkušenosti). ;-)

Obrázek
Risc
Fanatik
Fanatik

Příspěvekodbicebs » sob 02. srp 2014 8:41:43

Predtým som sa registroval na email na azet.sk a nešlo mi to teraz na gmail.com a ide mi to.

bicebs
Člen
Člen

PříspěvekodRisc » sob 02. srp 2014 23:00:52

Opravdu doporučuju zkusit funkčnost třeba ještě na Endoře, protože mám opravdu silný podezření, že toto je chyba na straně hostingu. Na Endoře můžeš pro odesílání E-Mailů použít místo funkce mail() funkci mb_send_mail(), což ti taky doporučuju udělat. ;-)

Obrázek
Risc
Fanatik
Fanatik

Příspěvekodbicebs » stř 06. srp 2014 9:44:37

Asi to skúsim ďakujem.

bicebs
Člen
Člen

Zpět na Tvorba webu na War3Zone TV