Sleduj návody s komentářem. Upload obrázků Upload souborů War3Zone.eu Webmail Podpoř náš web a vyber si výhodu

Spatne ID plochy.Spatne ID plochy.
Sponzor VPS:

Serialbook - upozornění na nové epizody oblíbených seriálů

Software Recenze

Moderátor: Hardware a Software poradce

WavePad

Příspěvekod  NeoCZ » stř 10. srp 2011 12:31:41

Mnoho z nás dnes potřebuje upravovat zvuk. Ať již potřebujete odstranit šum z telefonního hovoru, nebo potřebujete kvůli alibi :) přidat zvuk na pozadí hovoru, může vám pomoci WavePad

WavePad je zástupcem klasického editoru zvukových stop. Ve velkém okně se objeví celá audio stopa, a vy si s ní můžete doslova hrát. Jaké možnosti program nabízí oproti například konkurenčnímu Cool Editu či jiným? Především, tento program je, narozdíl od jiných, ZDARMA. To jej ale nepasuje do druhé řady, ale kupodivu se svými funkcemi může rovnat i poměrně draze placeným konkurentům.
Co nabízí

Program nabízí především poměrně příjemné ovládání - po nahrání stopy, ať již ze souboru, či mikrofonu, se Vám v levém menu programu ihned nabízí nejběžnější filtry - zejména odstranění šumu je v případě telefonického hovoru více, než funkční. V případě, že se pokoušíte o amatérské audio nahrávky, můžete efektně přidat tzv. Fade out / Fade In, tedy postupné zesílení / ztlumení zvuku na konci a začátku stopy. Jaké další funkce či filtry program přináší?

Přímé nahrání stop z AUDIO CD - již tedy nemusíte mít nainstalovaný zvláštní program pro RIPování CD do MP3
Uložení do více souborů
Zvýšení či zvýšení hlasitosti, normalizace
Odstranění šumu
Echo
Radio Efekt
Telefonní efekt
.. a mnoho dalšího
Vyjmenování veškerých vlastností by jistě zabralo trochu více místa, nicméně díky výše uvedeným jsem se snažil alespoň naznačit, do jaké kategorie program patří.

Závěrem

Jsem rád, že i na poli Freeware je dostupná konkurence jinak placeným programům typu Cool edit, a dokáže s nimi držet krok. Pokud nejste profesionální střihač a s audiem si hrajete pouze v případě, že RIPujete CD či nahráváte zvuk z rádia, doporučuji vřele tento program vyzkoušet. Obsahuje dostatek funkcí pro optimalizaci zvuku, nabízí slušnou přehlednost bez chyb. Samozřejmostí je ukládání do MP3, tudíž při ceně 0,- Kč není co řešit. V případě, že Vás WavePad zaujme natolik, že budete požadovat více efektů, je možné zakoupit verzi Masters, která údajně obsahuje dostatek funkcí a efektů i pro profesionály. *dj*

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
  NeoCZ
Software poradce
Software poradce

Podpora: 100 Kč

Re: WavePad

PříspěvekodMr.fake » stř 10. srp 2011 12:43:06

Víš co mě dokáže vytočit? Když někdo zkopíruje celý text a ani neuvede zdroj nehledě na to že to vydáváš za svou recenzi. Jestli chceš dělat recenze tak z vlastní hlavy a ne ctrl+c a potom ctr+v ;-)

Nebýt to celé zkopírované tak hodnotím 10/10 ale jelikož to máš celé stáhnuté tak mi nezbývá nic jiného než dát 1/10 protože jsi to alespoň poupravil... :-P

Obrázek
Mr.fake
Kamarád
Kamarád

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Re: WavePad

PříspěvekodBALTAZAR13 » sob 02. bře 2013 20:14:08

a já dávám 0/10 protože tento program je už hodně, hodně dávno překonaný programy typu Audacity apod...

BALTAZAR13
Kamarád
Kamarád

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Zpět na Recenze