Sleduj návody s komentářem. Upload obrázků Upload souborů War3Zone.eu Webmail Podpoř náš web a vyber si výhodu
Sponzor VPS:


      

Serialbook - upozornění na nové epizody oblíbených seriálů

Ostatní Zpravodajský koutek Politika

USA počítají s tím, že se Asad udrží u moci

PříspěvekodDE1V » pát 01. črc 2011 18:07:53

Spojené státy v tichosti vyzývají syrskou opozici, aby vedla dialog s prezidentem Bašárem Asadem o přijetí reforem, které by umožňovaly prezidentovi zůstat ve funkci. Washington to popírá a tvrdí, že osud Sýrie je v rukou jejího lidu.

Z hlasů uvnitř syrské opozice plyne, že ministerstvo zahraničních věcí USA povzbuzuje k jednání s vládou o návrhu reforem, který v pondělí koloval mezi účastníky opoziční konference v Damašku, jež měla podporu Spojených států, napsal list The Guardian.

Dokument uvádí, že by Asad byl hlavním garantem mírového přechodu k občanské demokracii. Vyzývá k větší kontrole bezpečnostních sil a zrušení skupin, které jsou odpovědny za masakry proti demonstrujícím civilistům. Rovněž žádá právo na pokojné demonstrace a svobodu slova. Návrh o 3000 slovech též předpokládá „jasnou a upřímnou omluvu“ a převzetí odpovědnosti za masakry ze stran zúčastněných organizací i jednotlivců.

Opozice uvádí, že při protivládních protestech od konce března zemřelo 1400 lidí. Podle vlády bylo zabito 500 příslušníků bezpečnostních sil. Světové agentury informovaly, že v pátek zastřelili vojáci další tři účastníky protestů v Homsu.
Pluralitu stran už Asad připustil

Návrh rovněž žádá jmenování prozatímní národní rady prezidentem na návrh opozice. V radě by nebyla zastoupena jen vládní strana Baas, stále by v ní ale měla 30 z celkem 100 zástupců.

Některé z návrhů se setkávají u Asada s přijetím. Prezident už například veřejně připustil možnost plurality stran a zrušení vedoucího postavení Baas.

Washington odmítl, že by syrskou opozici nějak instruoval. „Podporujeme dialog mezi opozicí a režimem, ale k ničemu nepovzbuzujeme. Chceme, aby Sýrie byla demokratickou zemí, ale to je v rukou syrského lidu,“ řekl mluvčí amerického ministerstva zahraničí.

Zdroj:Novinky.cz

Ahojdááá Lidičky ;)
DE1V
Kamarád
Kamarád
Uživatelský avatar

 
Příspěvky: 99
Registrován: pon 17. led 2011 15:37:33
Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Zpět na Politika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace