Sleduj návody s komentářem. Upload obrázků Upload souborů War3Zone.eu Webmail Podpoř náš web a vyber si výhodu

Sponzor VPS:

Banner givemeclick.com

Serialbook - upozornění na nové epizody oblíbených seriálů

Hry a herní servery Metin 2 Rady,otázky a odpovědi

Potřebuješ poradit? Napiš sem!

Moderátor: Herní poradce

VPS a NAVICAT

Příspěvekodtomas22 » pon 15. srp 2016 11:40:14

Ahoj co se tyce vps mam vse pripravene, do winscp se prihlasim bez problemu ale do navicatu mam problem hazi mi to stale chybu, podle navodu na youtube jsem vytvoril v mysql ucet po id a heslem ale nedari se mi tam prihlasit. hostin mam u HOSTING90.

chyba 1045 a 2003

Dekuji za navod jak udelam ucet a jak se prihlasim do navicatu uz si opravdu nevim rady. díky :'( :'( :'(

tomas22
Kamarád
Kamarád

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Re: VPS a NAVICAT

PříspěvekodFalconer99 » stř 17. srp 2016 8:27:09

Nedával si pri vytváraní tie isté údaje ako na VPS? (root a heslo?)
Skús tie údaje. A ak nie tak týmto to vytvoríš a myslím že to musí ísť. Predpokladám že si tak aj robil predtým ale skús iné meno. Takže skúsim mini návod.. Prihlásiš sa v putty a napíšeš
Kód: Vybrat vše
Pokud chceš vidět odkazy, tak se přihlaš (popř. zaregistruj)!
ENTER

ENTER
ENTER
->
ENTER

A pre istotu resetni mysql
. No každopádne by ti to malo ísť. (V putty kvôli tomu že ti nemusí ísť urobiť zavináč). Ešte chcem upozorniť aby si si tam správne napísal/opísal Host Name/IP Address
Port tam nechaj aký tam máš. Napíš ako si dopadol. =)

Falconer99
Fanatik
Fanatik

Příspěvekodtomas22 » stř 17. srp 2016 11:26:07

Ahoj díky za tip. Já Nainstaluji a pripravim cely server a pripojim se tam mysql -p zadam heslo a mohu tvorit ucet atd tim postupem jak jsi napsal
pak vypnu mysql server v konzoli jdu do Winscp do slozky s databazi tu smazu a rozbalim tam mysql.tar.gz pak zapnu zpet mysql

dám opet mysql -p
nabidne to otazku hesla a napise to tohle (restart jak mysql tak serveru nepomaha) (SF+ mysql je od ServerFiles-Radelux )

ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock'

a kdyz chci do mysql udelat nove heslo prikazem : /usr/local/bin/mysqladmin -uroot password "moje heslo"

tak opet vyskoci tato chyba : ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock'

Díky za odpověd

tomas22
Kamarád
Kamarád

PříspěvekodFalconer99 » stř 17. srp 2016 12:33:51

Zdravím. Radelux? Btw. funguje ti spustiť server? Mne by Radelux nechcelo fungovať. No každopádne ja som to robil tak, že som nainštaloval mysql a potom som tie mysql súbory z .tar.gz som tam len nakopíroval lebo mi to nejak nešlo rozbaliť pomocou tar zxvf atď. A použil som len postup ktorý som ti napísal. Nepoužil som žiadne mysql -p ani nič. Iba to, čo som ti napísal a šlo mi to. Prípadne preinštaluj mysql server.. A použi verziu 5.6 (mysql56).
Ja momentálne nemám ako skúsiť ten server tak bohužiaľ píšem len to, čo si pamätám. Inak ak pozerám na ten error s tým že sa nemôže pripojiť tak tam píše niečo že sa nemôže cez tú zložku dostať. Pozri či všetko potrebné má práva 777 a ak už nič tak teda preinštaluj mysql a otvor potom tú zložku kde sa má rozbaliť tvoja mysql.tar.gz a len tam tie súbory z nej nakopíruj. Alebo je možné že si niečo vymazal. Skús to a daj vedieť.

Edit: Teraz ma napadlo. Naozaj máš spustenú mysql po tom čo ju zapneš? Možno sa ti maže .pid a tak sa ti nespustí pritom ti napíše že sa spustila. Daj príkaz pre jej spustenie a keď ti ukáže že sa spustila tak ten príkaz daj znova. Ak ti ukáže že už beží tak nič ale ak nie tak je to to o čom hovorím a preinštaluj mysql. Teraz ma napadlo, ako si písal toto :"Já Nainstaluji a pripravim cely server a pripojim se tam mysql -p zadam heslo a mohu tvorit ucet atd tim postupem jak jsi napsal pak vypnu mysql server v konzoli jdu do Winscp do slozky s databazi tu smazu a rozbalim tam mysql.tar.gz pak zapnu zpet mysql" to znamená že spravíš tam účet a potom vypneš mysql a niečo tam mažeš?

Veľa šťastia.

Falconer99
Fanatik
Fanatik

Zpět na Rady,otázky a odpovědi