Sleduj návody s komentářem. Upload obrázků Upload souborů War3Zone.eu Webmail Podpoř náš web a vyber si výhodu

Sponzor VPS:

Banner givemeclick.com

Serialbook - upozornění na nové epizody oblíbených seriálů

Hry a herní servery Metin 2 Rady,otázky a odpovědi

Potřebuješ poradit? Napiš sem!

Moderátor: Herní poradce

Web z němčiny do CZ -> nefunkčnost diakritiky.

PříspěvekodSeryon » úte 09. pro 2014 19:08:21

Ahoj,
mám takový problém. Začal jsem si překládat web z němčiny co češtiny,ale web zřejmě nepodporuje diakritiku takže mi to místo písmen píše kosočtvrce s otazníkem. Vím že se na to používá nějaký editor např. PSPad kde se to mění. Vše mam změněné,ale stále je to to samé. Nevíte co s tím ?

A dále, když jdu na webovky databáze i vše ostatní je načtené ale uplně nahoře mi to píše tohle :
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\xampp\htdocs\index.php on line 15

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\xampp\htdocs\index.php on line 16

Co to je a jak se toho zbavit ?

Děkuju všem

Seryon
Začátečník
Začátečník

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Re: Web z němčiny do CZ -> nefunkčnost diakritiky.

Příspěvekod  Goodman » úte 09. pro 2014 22:34:01

PsPad je jen aditor na lepsi orientaci pri psani kodu..
To co hledas je kodovani a to naleznes zde na tomto webu kde to je krasne popsane...

http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html

A to druhe? tak to se ti snazi pripojit na MySQL databasi o ktere si troufam rici ze zrejmne nemas soude tveho dotazu.

Obrázek
Skyp: ten desny program nepouzivam:P
QIP: alias ICQ 334746570 NONSTOP
  Goodman
Kamarád
Kamarád

Podpora: 200 Kč

Re: Web z němčiny do CZ -> nefunkčnost diakritiky.

Příspěvekodsp0x1k » stř 10. pro 2014 19:17:43

Českou diakritiku zapneš tím, že si nastavíš kódování na UTF-8 z toho, co máš v indexu (buď tam máš charset ISO, nebo Windows-1250).

Seryon píše:Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\xampp\htdocs\index.php on line 16

Tě pobízí k tomu, aby jsi přešel na zdokonalené MySQL (MySQLi), protože mají v plánu klasické MySQL zrušit a kompletně to nahradit novějším typem.

...protože podpisy jsou moc mainstream
sp0x1k
Hardware poradce
Hardware poradce

Podpora: Tento uživatel zatím nepodpořil naše fórum.

Zpět na Rady,otázky a odpovědi